Konkurs Wiedzy o Antyku

Dnia 30 marca 2017 r. w w siedzibie Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał XI Konkursu Wiedzy o Antyku.

Reprezentantką Niepublicznego Gimnazjum w Biernatkach była uczennica klasy trzeciej – Milena Cierlaczyk.

O godzinie 9.30 najlepsi uczniowie z wielkopolskich gimnazjów i liceów przystąpili do testu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu mitologii oraz historii. W tym czasie opiekunowie -  nauczyciele wysłuchali wykładu dra hab. Mateusza Stróżyńskiego pt. Koncepcja natury w filozofii starożytnej.

Po zakończonej rozgrywce finałowej uczestnicy konkursu udali się do Muzeum Narodowego. Odbyła się tam lekcja muzealna Mitologia w malarstwie. Istotą tego spotkania ze sztuką było wspólne przywoływanie różnych mitów w oparciu o muzealne eksponaty ze szczególnym uwzględnieniem sposobów ich przedstawiania w malarstwie i rzeźbie różnych epok.

Ogłoszeniu wyników towarzyszyły wielkie emocje! Tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, ale nie tracimy zapału ani chęci do pracy! Jeszcze raz gratulujemy naszej uczennicy! Cieszymy się, że podjęła wyzwanie i zmierzyła się z nim! Życzymy dalszych sukcesów!