Szkoła Podstawowa w Biernatkach

Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej https://biernatki.szkolnastrona.pl/

Szkoła Podstawowa w Biernatkach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Strona internetowa Szkoły Podstawowej w Biernatkach.

  • Data publikacji strony internetowej: 2016-09-21.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-03-30.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niespełnione wymagania

  • Niektóre materiały zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
  • Poprawienie wymienionych powyżej elementów niedostępnych niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu, szkoła deklaruje się jednak sukcesywnie wprowadzać najistotniejsze udogodnienia na stronie internetowej.

Powody braku spełniania wymagań

  • Filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
  • Poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-03-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2023-03-30.

Skróty klawiaturowe

  • Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Małgorzata Wytwer, dyrektor.szkoly@biernatki.nazwa.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 627510041 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Zajęcia odbywają się w budynku Biernatki 18

W budynku znajdują się dwie kondygnacje: parter i pierwsze piętro. Na obu odbywają się zajęcia.

Budynek jest wpisany do ewidencji budynków gminnych, opieka konserwatora jest w trakcie ustalania. Budynek uznawany za zabytek.

Budynek posiada podjazd dla wózków przed wejściem głównym do szkoły.

Wstęp do budynku możliwy dla osoby z psem asystującym.

Odległość do przystanku autobusowego to 250 m, stacja kolejowa 15 km.

Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla interesantów, parking ogólnodostępny znajduje się w pobliżu budynku. Parking jest w trakcie tworzenia za główną bramą wjazdową do szkoły.

Wejście główne do szkoły znajduje się za główną bramą wjazdową do szkoły, do którego prowadzi alejka. Przed wejściem znajdują się dwa stopnie oraz boczny podjazd dla wózków, wejście jest dostosowane do osób niepełnosprawnych.

Wejście główne jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Przy wejściu głównym widnieje informacja o wejściu bocznym do sekretariatu szkoły, gdzie przyjmowani są interesanci.

Jedna z toalet jest przystosowana do osób niepełnosprawnych i znajduje się na parterze.

Korytarze na parterze są dostosowane, tzn. bez barier, przestronne. Przejście na I piętro tj. klatka schodowa nie jest dostosowana, zbyt wąska dla wózka inwalidzkiego. Zejście do sali gimnastycznej z głównego korytarza - szerokie po otwarciu obu skrzydeł drzwiowych, ale z dwoma schodami, bez możliwości zjazdu wózkiem.

Podmiot nie korzysta z informacji głosowych, pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille'a lub w druku powiększonym dla osób słabowidzących.

Podmiot nie korzysta z tłumacza języka migowego.

Podmiot nie posiada udogodnień dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Zapewnienie dostępności:
- na miejscu - przy pomocy wsparcia pracownika placówki
- na miejscu - przy zmianie w organizacji funkcjonowania podmiotu (np. poprzez przeniesienie punkt obsługi interesanta w miejsce bardziej dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim itp.)
- kontakt audiowizualny z wykorzystaniem komunikatorów internetowych
- kontakt z wykorzystaniem SMS/MMS.

Aplikacje mobilne

brak

Dodatkowe informacje

brak