Warsztaty z kodowania i programowania

Dnia 9 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty z kodowania i programowania. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-VI a zostały one przeprowadzone przez panią

Karolę Glasner i Agnieszkę Jarolewską z  Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie. Panie miały ze sobą edukacyjne „zabawki” - Gąsiennicę oraz roboty Photony. Dzieci sterowały robotami za pomocą aplikacji, która została zainstalowana na smartfonach i tabletach. Celem warsztatów było rozwijaniu u dzieci orientacji przestrzennej, rozwijanie umiejętności współpracy w zespole oraz wdrażanie do rywalizacji. Celem nadrzędnym było pokazanie dzieciom jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii rozwijając u nich jednocześnie kompetencje kluczowe . Dzieciom bardzo spodobała się taka forma nauki. Mam nadzieję, że już niebawem takie roboty zasilą naszą bazę dydaktyczną i będzie można z nich korzystać każdego dnia.