"Znajdź się wśród życzliwych"

Dnia 21 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Biernatkach będzie obchodzony Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Ideą przewodnią tego święta jest promowanie życzliwości w relacjach międzyludzkich i zachęta do czynienia dobra.

W ramach rozwijania tendencji prospołecznych wśród uczniów ogłaszamy dwa konkursy:

1. 1.     Konkurs plastyczny dla klas I – III SP

Zadanie: wykonanie kartki pocztowej promującej Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Format pracy A2, technika dowolna.

1. 2.     Konkurs literacki dla klas IV – VIII oraz III G

Zadanie: napisanie wiersza pt. „Gdzie mieszka życzliwość?”

Format pracy A4, wydruk komputerowy.

Prace należy składać do 19 listopada 2018 r  do pani Karoliny Cierlaczyk lub pani Agnieszki Osiak.

Wyłonienie laureatów konkursu odbędzie się 20 listopada, a 21 listopada zorganizowana będzie wystawa zwycięskich prac.

Celebrowaniu tego święta będzie towarzyszyć akcja „Kilka życzliwych słów”. Polegać ona będzie na napisaniu życzeń lub pozdrowień dla wybranej osoby ze szkoły. Kartki z „życzliwymi słowami” należy umieszczać w kopercie z imieniem i nazwiskiem osoby, do której mają one trafić. Od 19 listopada (poniedziałek) będzie można wrzucać kartki do SKRZYNKI ŻYCZEŃ I POZROWIEŃ, która będzie znajdowała się na świetlicy szkolnej.